Akademia Techniczno-Humanistyczna

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2
centrala telefoniczna:
tel. +48 33 8279349 lub 350
fax: +48 33 8279355
Regon: 072728961
NIP: 547-194-37-84
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Identyfikator:
ATH_Bielsko_Bialakonto bieżące:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
(skrót handlowy
Bank Pekao S.A.)
02 12404142 11110000 48278261

Inne konta:
Studia Podyplomowe
21 12404142 11110010 54573476
Kursy
66 12404142 11110010 54573636
Konferencje
73 12404142 11110010 54572831

info.ath.bielsko.pl
Portal informacyjny Akademii Techniczno-Humanistycznej
w Bielsku-Białej
redaktor naczelny:
Małgorzata Skrzypek
tel. 33 8279372
mskrzypek@ath.bielsko.pl

Jedyna publiczna akademicka uczelnia na Podbeskidziu

WBMiI - mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka, informatyka
WIMBiŚ - inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, budownictwo, ochrona środowiska, włókiennictwo
WZiT - zarządzanie, transport, socjologia, analityka i komunikacja w biznesie
WHS - filologia polska, filologia słowiańska, filologia angielska, filologia hiszpańska, pedagogika
WNoZ - pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne

Akcja „Klapki dla Gambii”

Na terenie naszej uczelni trwa akcja „Klapki dla Gambii”, której celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia tej inicjatywy: wystarczy zakupić parę plastikowych klapek, podpisać od spodu swoim imieniem i wrzucić do kartonu, który znajduje się na parterze w budynku L. Już tego lata (lipiec/sierpień) wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym. Organizatorem projektu jest Koło Naukowe HORYZONT.

Czytaj więcej...

HackITBB - maraton kreatywnych prac

Już w najbliższą sobotę 27 maja na terenie kampusu ATH odbędzie się pierwszy na Podbeskidziu hackathon „HackITBB” - maraton kreatywnych prac. Oficjalny patronat nad wydarzeniem objął rektor Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. dr hab. Jarosław Janicki oraz prezydent Miasta Bielska - Białej Jacek Krywult. Wydarzenie organizowane jest przez firmę Da Vinci Studio we współpracy z Kołem Informatycznym Reset naszej Akademii.

Czytaj więcej...

Stanowisko dydaktyczno-badawcze „Poligon ITS” powstałe w Katedrze Transportu Wydziału Zarządzania i Transportu docenione przez jury konkursu LIDER ITS 2017

Konkurs organizowany był po raz ósmy przez Stowarzyszenie ITS POLSKA i objęty honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Wręczenie nagród odbyło się 13 maja podczas Jubileuszowej Gali 10-lecia ITS POLSKA oraz Polskiego Kongresu ITS. Kongres ITS to najważniejsza, doroczna impreza w branży Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce. 

Czytaj więcej...

Dzień rektorski

W związku z odbywającymi się Juwenaliami rektor ATH prof. Jarosław Janicki ustanowił  piątek 26 maja br. dniem rektorskim (wolnym od zajęć dydaktycznych) dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia. Zwolnienie z zajęć dydaktycznych umożliwia studentom udział w korowodzie, który rozpocznie się o godz. 12.00 na Rynku Starego Miasta oraz w koncertach odbywających się na terenie kampusu ATH.

Porozumienie o współpracy naukowo-technicznej ATH i bielskiej firmy Bonix

Porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Techniczno-Humanistyczną a firmą Bonix Sp. z o.o. zostało zawarte 18 maja br. Podstawowym celem porozumienia jest współpraca w zakresie realizacji prac naukowo-technicznych, szczególnie przy projektach dofinansowanych z funduszy europejskich, wykorzystująca doświadczenie i potencjał naukowy Akademii oraz możliwości i pozycję Spółki.

Czytaj więcej...

Zmarł Krzysztof Pamuła

21 maja w wieku 39 lat odszedł nasz kolega i przyjaciel Krzysztof Pamuła, wieloletni pracownik Akademickiego Centrum Informatyki. Dał się poznać jako sumienny pracownik i życzliwy kolega. Pozostawił żonę i dwoje dzieci. Ostatnie pożegnanie Krzysztofa odbędzie się w kaplicy kościelnej 25 maja w czwartek o godz. 13.30. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godz. 14.00 w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Giewont 2 (oś. Karpackie). Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Komunalny przy ul. Karpackiej.

Czytaj więcej...

9. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zarządzanie przedsiębiorstwem w XXI wieku”

Katedra Zarządzania, Wydziału Zarządzania i Transportu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, zorganizowała w dniach 11-13 maja 2017 r. 9. Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Zarządzanie przedsiębiorstwem w XXI wieku. Patronat nad konferencją objął Jego Magnificencja Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej prof. dr hab. Jarosław Janicki. Już po raz dziewiąty, teoretycy i praktycy zajmujący się szeroko pojętą tematyką zarządzania, spotkali się, aby dyskutować i wymieniać doświadczenia w zakresie współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem.

Czytaj więcej...
26 maj 2017
Counter-Strike: Global Offensive

W dniach 19-20 maja 2017 r. koło informatyczne Reset w porozumieniu z Samorządem Studenckim oraz Kołem naukowym Test zorganizowało turniej gry Counter-Strike: Global Offensive. Turniej ten był jedną z wielu imprez tegorocznych Juwenaliów Podbeskidzia 2017. W trakcie turnieju zorganizowano również dodatkowe atrakcje m. in. Strefę Gier, pokaz dronów, poduszkowca, a także Strefę Widza, w której na uczestników eventu czekały cenne nagrody. 

Czytaj dalej >
23 maj 2017
Przedstawiciele Fundacji „Dr Clown” w ATH

Dzięki uprzejmości prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. ATH dr. hab. Czesława Ślusarczyka i prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Humanistyczno-Społecznego dr Justynie Wojciechowskiej w murach Akademii odbyła się niekonwencjonalna prelekcja z udziałem przedstawicieli Fundacja „Dr Clown”. Garderoba prowadzących spotkanie nawiązywała do nazwy organizacji, a właściwie ruchu lekarzy-klaunów któremu patronuje jego pomysłodawca amerykański lekarz, społecznik, aktor Patch Adams.

Czytaj dalej >
19 maj 2017
Siatkarze AZS ATH Bielsko-Biała Wicemistrzami Polski do lat 23

W dniach 28-30.04.2017 roku rozegrano finał rozgrywek o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski do lat 23 w Siatkówce Męskiej. Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn U-23 z Warszawy, Szczecina, Radomia i Bielska-Białej odbył się w Legionowie. W sobotę 29 kwietnia rozegrano półfinały w których Bielsko-Biała pokonało po bardzo zaciętym meczu Warszawę 3-2, a Radom bezproblemowo wygrał z Siatkarzami ze Szczecina 3-0.

Czytaj dalej >
18 maj 2017
A-TECH w czołówce zawodów robotycznych

W ostatnią sobotę, 13 maja, nasi Robotycy Paweł Furdygiel i Piotr Mysiak czyli team A-TECH stawili się na Międzynarodowych Zawodach Robotycznych European Robot Challenge w Opolu. We wspaniałym anturażu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego wystawili do konkurencj swoje monstra (i monsterka). 

Czytaj dalej >
17 maj 2017
Koło teatralne zaprasza na spektakl

Studenckie Koło Naukowo-Teatralne "KurtynA" zaprasza na spektakl autorstwa José Watanabe pt. "Antygona". Premiera odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 18 maja, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Czytaj dalej >