Akademia Techniczno-Humanistyczna

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2
centrala telefoniczna:
tel. +48 33 8279349 lub 350
fax: +48 33 8279355
Regon: 072728961
NIP: 547-194-37-84
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Identyfikator:
ATH_Bielsko_Bialakonto bieżące:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
(skrót handlowy
Bank Pekao S.A.)
02 12404142 11110000 48278261

Inne konta:
Studia Podyplomowe
21 12404142 11110010 54573476
Kursy
66 12404142 11110010 54573636
Konferencje
73 12404142 11110010 54572831

info.ath.bielsko.pl
Portal informacyjny Akademii Techniczno-Humanistycznej
w Bielsku-Białej
redaktor naczelny:
Małgorzata Skrzypek
tel. 33 8279372
mskrzypek@ath.bielsko.pl

Jedyna publiczna akademicka uczelnia na Podbeskidziu

WBMiI - mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka, informatyka
WIMBiŚ - inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, budownictwo, ochrona środowiska, włókiennictwo
WZiT - zarządzanie, transport, socjologia, analityka i komunikacja w biznesie
WHS - filologia polska, filologia słowiańska, filologia angielska, filologia hiszpańska, pedagogika
WNoZ - pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne
Kampus Akademii Techniczno-Humanistycznej mieści się na Błoniach, a więc w rekreacyjnej dzielnicy Bielska-Białej – stolicy Podbeskidzia. Piękne położenie uczelnia dzieli z całym miastem, usytuowanym u podnóża dwóch Beskidów – Małego i Śląskiego. I chyba właśnie z perspektywy kampusu na Błoniach widać to najlepiej. Tuż obok gmachów uczelni biegnie ścieżka, którą w niespełna godzinę można stanąć na szczycie Koziej Górki, obok prowadzą szlaki na Szyndzielnię i Dębowiec. A tylko wąska Brama Wilkowicka z biegnącą rzeką Białką dzieli Akademię od szlaków na Magurkę i Czupel.
Mieszkańcy Bielska-Białej mają więc nie tylko piękne widoki, ale też góry na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wsiąść w jeden z kilku czerwonych autobusów, aby w ciągu kilkunastu minut znaleźć się na beskidzkim szlaku. Na Dębowiec i Szyndzielnię można wjechać kolejką i jeździć na nartach. Na miłośników jednej i dwóch desek czekają również dobrze przygotowane stoki w sąsiednich miejscowościach, przede wszystkim w narciarskiej stolicy Polski – Szczyrku, ale też Wiśle i Ustroniu. Aktywnego wypoczynku można także zażyć nad wodą, jeziorami Międzybrodzkim, Żywieckim, Goczałkowickim, które otaczają Bielsko-Białą.
Miasto wyróżnia także dobra komunikacja, zwłaszcza dojazd do Bielska, czy to pociągiem, czy samochodem. Istniejące drogi szybkiego ruchu łączą miasto z Cieszynem na Zachodzie i centrum Polski na północy, a już wkrótce zakończona zostanie budowa drogi ekspresowej do Żywca. Komunikację miejską zapewnia gęsta sieć transportu autobusowego, do kampusu akademickiego można dojechać m.in. liniami nr 24 i 21.
Obok różnych form turystyki górskiej jest coś, co bielszczanie lubią równie mocno – zakupy. I podobnie, jak w przypadku Beskidów, tak i pod tym względem nie mogą się skarżyć, że nie mają ku temu okazji. Od zwykłych osiedlowych sklepików i supersamów, przez handlową ul. 11 Listopada oraz hipermarkety, po wielkie centra handlowe, gromadzące pod jednym dachem setki butików – w którymkolwiek miejscu Bielska nie staniesz, na pewno będziesz mógł wyjść z rękami pełnymi zakupów.
Życie w Bielsku-Białej to również okazja do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Teatr miejski, kina – także dla bardziej wymagającej publiczności, Bielskie Centrum Kultury z jego koncertami, galerie sztuki – to tylko niektóre propozycje ciekawego spędzenia wolnego czasu. Również liczne kawiarnie, herbaciarnie, puby i kluby stwarzają klimat do spotkań i zabawy w miłym gronie. Warto wskazać zwłaszcza na staromiejski Rynek, odnowiony przed kilku laty, od którego prowadzą trasy wieczornych wypraw ludzi, którzy chcą poczuć ducha miasta.
Bielsko było przez wiele dekad nazywane miastem stu przemysłów ze względu na szczególny klimat do inwestowania i prowadzenia biznesu. W innej skali i w innych warunkach niż przed laty, ale cały czas rozwija się przemysł maszynowy, motoryzacyjny, lotniczy, odzieżowy, prężnie działają firmy branży usługowej. Z miejscowymi zakładami uczelnia współpracuje na wielu polach, tam też znajdują pracę jej absolwenci.
26 maj 2017
Counter-Strike: Global Offensive

W dniach 19-20 maja 2017 r. koło informatyczne Reset w porozumieniu z Samorządem Studenckim oraz Kołem naukowym Test zorganizowało turniej gry Counter-Strike: Global Offensive. Turniej ten był jedną z wielu imprez tegorocznych Juwenaliów Podbeskidzia 2017. W trakcie turnieju zorganizowano również dodatkowe atrakcje m. in. Strefę Gier, pokaz dronów, poduszkowca, a także Strefę Widza, w której na uczestników eventu czekały cenne nagrody. 

Czytaj dalej >
23 maj 2017
Przedstawiciele Fundacji „Dr Clown” w ATH

Dzięki uprzejmości prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. ATH dr. hab. Czesława Ślusarczyka i prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Humanistyczno-Społecznego dr Justynie Wojciechowskiej w murach Akademii odbyła się niekonwencjonalna prelekcja z udziałem przedstawicieli Fundacja „Dr Clown”. Garderoba prowadzących spotkanie nawiązywała do nazwy organizacji, a właściwie ruchu lekarzy-klaunów któremu patronuje jego pomysłodawca amerykański lekarz, społecznik, aktor Patch Adams.

Czytaj dalej >
19 maj 2017
Siatkarze AZS ATH Bielsko-Biała Wicemistrzami Polski do lat 23

W dniach 28-30.04.2017 roku rozegrano finał rozgrywek o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski do lat 23 w Siatkówce Męskiej. Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn U-23 z Warszawy, Szczecina, Radomia i Bielska-Białej odbył się w Legionowie. W sobotę 29 kwietnia rozegrano półfinały w których Bielsko-Biała pokonało po bardzo zaciętym meczu Warszawę 3-2, a Radom bezproblemowo wygrał z Siatkarzami ze Szczecina 3-0.

Czytaj dalej >
18 maj 2017
A-TECH w czołówce zawodów robotycznych

W ostatnią sobotę, 13 maja, nasi Robotycy Paweł Furdygiel i Piotr Mysiak czyli team A-TECH stawili się na Międzynarodowych Zawodach Robotycznych European Robot Challenge w Opolu. We wspaniałym anturażu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego wystawili do konkurencj swoje monstra (i monsterka). 

Czytaj dalej >
17 maj 2017
Koło teatralne zaprasza na spektakl

Studenckie Koło Naukowo-Teatralne "KurtynA" zaprasza na spektakl autorstwa José Watanabe pt. "Antygona". Premiera odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 18 maja, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Czytaj dalej >